Poradenství a řešení

Úvod do internet marketingu

Na tomto webu nenajdete návod, jak rychle a zaručeně zbohatnout pomocí internetu. Je zde však popsána obecná strategie pro použití internetu k marketingovým účelům, zejména pro potřeby malých a středních firem nebo živnostníků.

V dnešní době existuje spousta firem, které se zabývají tvorbou webových stránek, ale o marketingu toho mnoho nevědí. Nebo naopak existují marketingové firmy, které se příliš neorientují v prostředí internetu a už vůbec nesledují aktuální trendy a nové možnosti.

Výsledkem pak často jsou například technicky a graficky dobře zvládnuté webové stránky, které ovšem nejsou téměř navštěvovány, anebo webové stránky, které sice mají slušnou návštěvnost, ale mají problém „předělat“ návštěvníka na zákazníka (takzvaná konverze).

Navíc běžný uživatel internetu, obzvláště pokud je plně zaměstnán kupříkladu vedením firmy, má problém se v prostředí internetu a reklamy na internetu orientovat, což často vede k tomu, že se nechá snadno přesvědčit k placeným webovým službám, které mu ovšem přinesou minimální nebo dokonce i záporný výsledek.

 

Pojem internet marketing se dnes již běžně používá i v českém prostředí. Využívá velké možnosti internetu a mění tradiční přístupy. Více než v běžném marketingu je nutná dlouhodobá perspektiva a trpělivost a je také třeba monitorovat a vyhodnocovat výsledky.“

V reálné praxi nestačí jen „nacpat“ do internetové reklamy peníze a čekat na výsledek. Příliš velká a plošná kampaň může být dokonce kontraproduktivní a uživatele může až znechutit. Taková kampaň představuje typicky chybný přístup ve stylu starého offline marketingu, kde se firma snaží zasáhnout plošnou reklamou velké množství lidí.

V tomto blogu se tak budu snažit popsat, jak nejúčinněji dosáhnout co nejlepších výsledků v marketingu pomocí internetu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>